Jõgevamaa

Muusikapäeva sündmused Jõgevamaal

Lisakirjelduse avamiseks kliki noolel.

15.30 Põltsamaa Muusikakool

Ingely Laiv-Järvi (oboe), Marius Järvi (tšello), Mihkel Järvi (klaver)

Ingely Laiv-Järvi (1993) alustas oboeõpinguid 11aastaselt Rakvere Kaurikoolis (õp. Edvin Lips) ning jätkas 2006. aastast Tallinna Muusikakeskkoolis Tulike Looritsa ja Aleksander Hännikäineni käe all. Aastal 2018 lõpetas Ingely Saksamaal Karlsruhe Kõrgemas Muusikakoolis prof. Thomas Indermühle oboeklassis bakalaureuse õppe.
Ingely on pälvinud preemiaid mitmetel konkurssidel: I koht ja kaks eripreemiat Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2018), II koht telekonkursil „Klassikatähed“ (2018), laureaadikoht kammermuusikakonkursil „In corpore“ (2015), III koht Vabariiklikul Puhk- ja Löökpillimängijate konkursil (2012), I koht Eduard Mednis´i nimelisel konkursil Lätis (2011).
Ingely on osalenud mitmete orkestrite töös nii Eestis kui mujal (Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Württembergische Philarmonie Reutlingen, Staatstheater Karlsruhe, Karlsruhe Kammerorkester, Eesti Festivali Orkester, JSB Ansambel Stuttgartis, Absolute Ensemble, Baltic Sea Philarmonic, Ensemble Voces Musicales). Hetkel töötab Ingely Rahvusooper Estonia oboerühma kontsertmeistrina. Ingely on soleerinud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Virumaa Kammerorkestri ja Pärnu Linnaorkestri ees. Samuti on ta aktiivne kammermuusikuna.
Ingely Laiv-Järvi on täiendanud end Christoph Hartmanni, Jaques Tysi, Philippe Tondre, Christian Schmitti, Kalev Kuljuse, Eduard Brunneri, Nick Deutschi, Gregor Witti ja Dudu Carmeli meistrikursustel.

Marius Järvi alustas tšelloõpinguid nelja aastaselt. 1987. aastal astus ta Tallinna Muusikakeskkooli, Laine Leichteri tšelloklassi. 1995. aastal jätkas Marius õpinguid Lahtis Päijät-Häme konservatooriumis Jouko Paavola õpilasena. 2000. aastal alustas ta õpinguid Sibeliuse Akadeemias professor Martti Rousi juhendamisel. Marius Järvi on edukalt osalenud ning preemiaid pälvinud mitmetel konkurssidel. 1989. aastal saavutas ta III koha rahvusvahelisel noorte tšellistide konkursil Tšehhoslovakkias (Usti nad Orlic’is), 1995. aastal I koha Vabariiklikul noorte keelpillimängijate konkursil ning 2002. aastal peaauhinna Eesti noorte interpreetide konkursil “Con Brio”. Seitsmel korral on ta osa võtnud maailma ühest suuremast tšellofestivalist Kronbergis Saksamaal. Marius on end täiendanud mitmete rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides nagu näiteks F. Helmerson, D. Geringas, A. Noras, M. Tchaikovskaja, G. Hoffmann, M. Ylönen, J.-E. Gustafsson, H. Kiiski, R. Cohen, T. L. Thedeen, T. Hanhinen.
Marius Järvi on esinenud solisti ja kammermuusikuna paljudes Euroopa maades (Saksamaal, Belgias, Hispaanias, Portugalis, Rootsis, Tšehhis, Soomes jm). Ta on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri, Turu Filharmooniaorkestri, Järvi Festivaliorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja teiste ees dirigentide Neeme järvi, Paavo Järvi, Risto Joost, Paul Mägi, Tibor Boganyi, Atso Almila, Anu Tali ja Kaisa Roose juhatusel. Marius on kaasa teinud ka mitmetel plaadistustel, sealhulgas solistina plaatidel “Urkutaikuri” (2001), Rene Eespere Tšellokontsert “Concertatus Celatus” pühendusega Marius Järvile ja paljudel teistel. Sügisel 2000 ilmus Marius Järvi esimene sooloplaat “Via” koostöös maailmakuulsa organisti Kalevi Kiviniemiga. Aastatel 2005–2013 töötas Marius Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris tšellistina ja on orkestrite Hulencourt Soloists Chamber Orchestra ja Eesti Festivaliorkestri liige. Alates 2014 aastast on ta Rahvusooper Estonia orkestri tšellist ning töötab ka õppejõuna Vanalinna Hariduskolleegiumis. 2017. aastast on Marius Leigo Järvemuusika kunstiline juht. Marius Järvi kuulub kammermuusikaansamblitesse Järvi Instrumentalists ja Estonian Cello Ensemble.

Mihkel Järvi alustas klaveriõpingud 1992. aastal TMKKs Maigi Pakri klaveriklassis. Alates aastast 1995 alustas ta õpinguid Lahti Päijät-Häme konservatooriumis Rauno Jussila juhendamisel. Sealt jätkus tema teekond Helsingi Sibeliuse Akadeemias Hamsa Jurise ning Juhani Lagerspetzi klaveriklassis. Ta on täiendanud end ka Salzburgi Mozarteumi ülikoolis ning Matti Raekallio, Aleksandr Markovitši, Lauri Väinmaa, Ivari Ilja, Kalle Randalu, Piero Rattalino ja Lazar Bermani meistrikursustel.

Mihkel on võitnud auhindu Sally Westerdahli nimelisel konkursil, ning saavutas II koha Leevi Madetoja nimelisel konkursil (2000). Aastal 2001 pälvis Mihkel II koha koos oma õe Miina Järviga kammermuusika konkursil “Juvenalia“  ning žürii eripreemia Prahas toimunud rahvusvahelisel Czerny-nimelisel pianistide konkursil (2001).
Mihkel on esinenud solistina Eestis, Soomes, Saksamaal, Austrias, Hispaanias, Portugalis, Itaalias, Marokos, Rumeenias, Tšehhis, Suurbritannias, Leedus, Lätis ning osalenud solistina kammerorkestri Vivaldika Šveitsi ringreisil. Aastal 2012. aastal esines ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri solistina koos Marko Martiniga, Neeme Järvi juhatusel. Ta on ka aktiivne kammermuusik esinedes erinevate koosseisudega muusika festivalidel mitmel pool maailmas. Kevadel 2017 esines Mihkel koos õe Miina Järviga (viiul) 9 kontserdi turneel Hiinas (Shanghai, Nanjing, Tianjin jne.) Ta on ka Lihula Muusikapäevade üks korraldajatest.

Kontsert on TASUTA.

Korraldajad: Eesti Interpreetide Kontserdid koostöös Põltsamaa muusikakooliga

Kontserdikoht: Põltsamaa muusikakool (Lille 2/4, 48103,  Põltsamaa vald, Põltsamaa linn)

15.00 Palamuse muuseumi koolmaja II korruse saal

Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine ja näituse "Savis ja värvis" avamine

Esinevad Paul Daniel (kitarr), Kadri Tegelmann (metsosopran) 

Koos kitarrist Paul Danieliga otsime uutmoodi lähenemist 17. sajandi muusikale ja eesti rahvalauludele. B. Strozzi, H. Purcelli ja C. Monteverdi muusika on täis ajatut ilu ning meloodiad sarnanevad  tänapäeva muusikaga. Sellel kontserdil läheneme 17. sajandi muusikale ja rahvalauludele 21. sajandi pilgu läbi. Tuntud teosed tulevad esitusele moel, mida publik pole varem kuulnud ega kogenud.

Sündmus on tasuta.

Korraldaja ja kontserdipaik: Palamuse muuseum (Köstri allee 3, Palamuse, Jõgeva maakond)

18.00 Mustvee Kultuurikeskus

Veere, veere päevakene

Esinevad Paul Daniel (eletrikitarr), Kadri Tegelmann (metsosopran)

Koos kitarrist Paul Danieliga otsime uutmoodi lähenemist 17. sajandi muusikale ja eesti rahvalauludele. B. Strozzi, H. Purcelli ja C. Monteverdi muusika on täis ajatut ilu ning meloodiad sarnanevad  tänapäeva muusikaga. Sellel kontserdil läheneme 17. sajandi muusikale ja rahvalauludele 21. sajandi pilgu läbi. Tuntud teosed tulevad esitusele moel, mida publik pole varem kuulnud ega kogenud.

Sissepääs piletiga (8/5€).

Korraldaja ja kontserdipaik: Mustvee kultuurikeskus (Tartu tn 12, Mustvee linn)