Kuhu Muusikapäeval minna?

Muusikapäev Tallinnas

Tutvu programmiga Tallinnas ja tule saa osa suurepärasest muusikast 1. oktoobril!
Kõik alljärgnevad sündmused toimuvad 1. oktoobril 2023.

Ruumiliste heliteoste kontsert-installatsioon

Heliinstallatsiooni kuraator Hans-Gunter Lock. 

Tähistame rahvusvahelist muusikapäeva seitsmetunnise ruumilise installatsiooniga, mis moodustub spetsiaalselt EMTA black boxi selleks puhuks üles pandud ruumiheli süsteemile loodud teostest – kompositsioonidest, mille helid võivad kosta mistahes suunast. Teoste autoriteks on maailma erinevatest paikadest pärit heliloojad, kes vastasid meie üleskutsele saata muusikapäeva sündmuseks oma ruumilist heliloomingut. Soovime heliinstallatsiooniga pakkuda sundimatut keskkonda, kus saali uksed on terve aeg lahti ning kuulajad võivad tulla ja lahkuda endale sobival ajal või külastada ruumi ka mitu korda, et tunda end hästi mitmesuguste avastamisväärt helide keskel.

Sissepääs TASUTA! 

Lisainfo Facebookist.

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Esineb Johan Randvere (klaver), Indrek Vau (trompet), Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia puhkpilliorkester, dirigent Toomas Vavilov. 

Meil on au kutsuda Sind rahvusvahelise Muusikapäeva raames Kaja Kultuurikeskusesse Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia puhkpilliorkestri kontsertile! 🎷
🎺 Puhkpilliorkestrit juhendab dirigent Toomas Vavilov.
Kavas Valgre, Tamberg, Gershwin, Tamme. 

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Sündmus Facebookis

Esinevad Melissa Carita Ots (viiul) ja Ruta Kuļikovska (vioola)

Esitamisele tulevad Joseph Haydni, Reinhold Glière’i ja Jean Sibeliuse teosed

Melissa Carita Ots (2002) alustas viiuliõpinguid Tallinna Muusikakoolis Eve Eriku juures. 2021. aastal lõpetas Melissa Tallinna Muusikakeskkooli (TMKK). Hetkel õpib ta viiulit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Mari Tampere-Bezrodny ja Kristina Kriidi viiuliklassis. Melissa Carita Ots on osalenud paljude ansamblite ja orkestrite töös. Ta on osalenud edukalt ka klaveritrio koosseisuga rahvusvahelisel kammermuusika konkurss-festivalil “In Corpore”. Ta on kaasa teinud ka paljudes erinevates koosseisudes sh Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester, Virumaa Kammerorkester, orkester “Ventum”, Klaaspärlimäng sinfonietta, muusikal “Lotte ja vana õunapuu saladus”, orkester “Helikunst” jt. Meistriklasse on ta saanud paljudelt hinnatud professoritelt ja muusikutelt, nende seas Eva Bindere, Anna-Liisa Bezrodny, Lev Klõtškov, Hans Christian Aavik, Michael Foyle, Nicolas Dautricourt, Michael Vaiman jt.

Ruta Kuļikovska (1999) on Läti päritolu vioolamängija, kes alustas muusikaõpinguid 2005. aastal Pardaugava Muusika- ja Kunstikoolis. 2015. aastal jätkas Ruta õpinguid Jāzeps Mediņa 1. Muusikakoolis Riias, mille lõpetas 2018. aastal. 2023. aastal lõpetas Ruta EMTA bakalaureuseõppe (Cum Laude) Johanna Vahermägi vioolaklassis. Käesolevalt esineb ta erinevates kammermuusikaansamblites ning mängib sellistes kollektiivides nagu Pärnu Linnaorkester, Balti Põhjamaade Kammerorkester, Virumaa Kammerorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester, ERSO ja Rahvusooper Estonia orkester. Alates 2022. aastast on ta vioolamängija Baltic Sea Philharmonic orkestris. Samuti täiendab Ruta oma muusikalisi oskusi regulaarselt vioola- ja kammermuusika meistrikursustel.

Euroopa Elamuskeskus on Tallinnas, Rävala pst. 4 asuv külastuskeskus, mis tutvustab kooligruppidele ja kõikidele teistele huvilistele Euroopa Liitu – selle eesmärke, institutsioone ja tegevusi. Keskuses on interaktiivne näituseala, 360° kino ja võimalus matkemängus ära proovida Euroopa Parlamendi liikmete töö. Lisaks sellele toimuvad Euroopa Elamuskeskuses erinevad seminarid, debatid ja kultuuriüritused.

Kontserdile sissepääs TASUTA.

Pipi Pikksukk

Ülo Vinteri ja Ülo Raudmäe muusikal Astrid Lindgreni samanimelise lasteraamatu ainetel.

Osades:
Pipi Pikksukk – Merit Männiste
Tommy – Aare Kodasma
Annika – Maris Liloson
Preili Rosenblom – Angelika Mikk
Õpetaja – Riina Airenne
Blom – Urmas Põldma
Eifram Pikksukk – Mart Laur
Dirigent Priit Aimla

Kas on kedagi teist nii eriskummalist, lahedat ja tähelepanuväärset kui Pipi? Raske oleks leida talle võrdset, sest Pipi on Pipi – eri värvi sukkade, erepunaste patside ja tedretähnidega tüdruk on nii vapper ja tugev, et võib hobuse üles tõsta. Elutarkust ja südamesoojust jagub tal kõigile. Ja mis peamine – temaga ei hakka iialgi igav! Lavastaja Andres Dvinjaninov toob vaatajateni Astrid Lindgreni armastatud lasteraamatu vahvad tegelased, kellega koos võib leida mitte ainult Spungi, vaid midagi palju enamat… ehk Pipi meis enestes?
Lavastaja soovitus: vanusele 5+

Piletid hinnaga 7-49€ saadaval Piletilmaailmas.

Lisainfo Rahvusooper Estonia kodulehelt.

Kogupereooper Mängime Sevilla habemeajajat

Muusika: Gioachino Rossini
Libreto: Pierre-Augustin Beaumarchais / Ott Kilusk

Osades:
Rosina – Sandra Laagus
Figaro – Tamar Nugis (Rahvusooper Estonia)
Don Basilio – Pavlo Balakin
Doktor Bartolo – Ain Anger
Berta – Annaliisa Pillak
Krahv Almaviva – Mehis Tiits
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Henri Christofer Aavik

Lavastaja: Kaili Viidas
Kunstnikud: Johannes Valdma, Kätlin Haak
Valgus: Priidu Adlas

Ajalugu mäletab, et Rossini „Sevilla habemeajaja“ esietendus kukkus läbi helilooja rivaali Giovanni Paisiello poolehoidjate valjuhäälse vilekoori tõttu. Kuid sellele vaatamata on Rossini „Sevilla habemeajaja“ ajaproovile vastu pidanud ning püsib tänaseni maailma ooperimajade repertuaaris.
Rossini vaimuka ooperi lühiversiooni toob lavale Ain Anger (Kihelkonnalt) koos sõpradega.

Piletid hinnaga 15-100€ saadaval Piletilevis

Lisainfo Eesti Kontserdi kodulehelt

Etendus toimub MTÜ Ooperiga Söbraks  ja Eesti Kontserdi koostöös.

Kõlagu muusika!

Esineb Eesti Noorte Akordioniorkester, dirigent Kristel Laas. 

Kontserdile sissepääs TASUTA!

Esineb Eesti Panga kammerkoor, dirigent Peeter Perens

Eesti Panga kammerkoor alustas tegutsemist juba 1998. aastal. Kooris laulavad nii Eesti Panga kui ka Finantsinspektsiooni töötajad. Ligi 28-liikmelist koori juhatab dirigent Peeter Perens. Koori repertuaar on olnud mitmekesine. Viljeletud on erinevate ajastute ja rahvaste koorimuusikat ning sinna sekka kergemuusikat ja muusikaliteoseid. 2002. aastal avaldati ka kümnekonna teosega helikandja. Koori iga-aastased ülesastumised toimuvad Eesti Panga üritustel ning traditsiooniliselt osaletakse Eesti laulupidudel. Samuti on nüüdseks seljataga juba hulgaliselt huvitavaid esinemisi nii kodu- kui ka välismaal. Kontserte on antud lisaks Eestile veel näiteks Lätis, Poolas, Prantsusmaal, Ungaris, Portugalis ja Saksamaal, mitmedki neist Euroopa keskpankade kultuuripäevade raames.

Peeter Perens on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise (1995. aasta, professor K. Areng) ja ooperilaulu (2002. aasta, professor V. Noreika) erialal. Ta on aastate jooksul olnud seotud väga mitmete kooridega ning hetkel juhatab ta lisaks Tallinna Jaani koguduse meeskoori. Oma kooridega on ta osalenud edukalt paljudel Euroopa koorikonkurssidel. Lisaks sellele on Peeter Perens tihedalt seotud laulupeo traditsioonide edasiarendamisega olles olnud erinevatel üld ja noorte laulu- ja tantsupidudel mitmeid kordi nii sega-, mees- kui ka noormeeste kooride liigijuht ning 2019. aastal XXVII laulupeo „Minu arm“ kunstiline juht.

Euroopa Elamuskeskus on Tallinnas, Rävala pst. 4 asuv külastuskeskus, mis tutvustab kooligruppidele ja kõikidele teistele huvilistele Euroopa Liitu – selle eesmärke, institutsioone ja tegevusi. Keskuses on interaktiivne näituseala, 360° kino ja võimalus matkemängus ära proovida Euroopa Parlamendi liikmete töö. Lisaks sellele toimuvad Euroopa Elamuskeskuses erinevad seminarid, debatid ja kultuuriüritused.

Kontserdile sissepääs TASUTA.

Lasteooper „Tareke“

Natalia Kolyasnikova (flööt), Vladimir Skamnitski (viiul), Vladimir Ignatov (klaver), Eduard Toman (muinasjutuvestja),
Vene Kultuurikeskuse kooristuudio „Allegro“ nooremad kasvandikud, koormeister Svetlaja Zaugarova. 

See on lõbus ja õpetlik lugu sellest, mil nõrgemad, kuid üksmeelsed, leidlikud ja julged loomad võitsid tugevaid ja kavalaid kiskjaid. Tuntud tallinlasest helilooja Vladimir Ignatov lõi muusika kõigile lapsepõlvest tuttavale Samuil Maršaki luulemuinasjutule, millest sündis Vene Kultuurikeskuse uus lasteooper. „Tarekese“ esitavad teile Vene Kultuurikeskuse kooristuudio „Allegro“ nooremad kasvandikud, koormeister Svetlaja Zaugarova juhendamisel.
Muinasjutuvestja osas – näitleja Eduard Toman.
Režissöör Irina Tomingas, kunstnik Ksenia Harkmaa.
Esietendus toimus 1. juunil 2023.

Sissepääs TASUTA!

Esineb Gustav-Leo Kivirand (orel)

Kavas J. S. Bachi ja R. Tobiase oreliteosed.

Gustav-Leo Kivirand (1982) õppis klaverit Tallinna Muusikakeskkoolis Merike Bürgeri ja Katrin Kuldjärve juures, seejärel orelit samaaegselt õpingutega Tallinna Vanalinna Hariduskolleegiumis ja hiljem EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonnas Piret Aidulo juures, andes oma esimese soolokontserdi 16-aastasena Tallinna Kaarli kirikus. 2008 lõpetas ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia oreli eriala magistriõppe prof. Andres Uibo juhendamisel ja 2020 täiendkoolituskursuse muusikaõpetaja lisaeriala samas õppeasutuses. Ta on osalenud mitmetel meistrikursustel (E. Bellotti, Peter van Dijk jt.) ja kahel orelikonkursil (Buxtehude-konkursid EMTAs (2007) ja Lübeckis (2009). 2008-09 oli Kivirand Eesti Orelisõprade Ühingu juhatuse liige. 2010 töötas ta EELK Kirikumuusika Liidu peasekretärina. 2013-2016 töötas ta EELK Stockholmi koguduses organisti ja sekretärina. Käesoleval ajal on ta vabakutseline organist. 2023 alustas Kivirand tööd Loova tuleviku koolis muusikaõpetajana.

Sündmusele sissepääs TASUTA, võimalus teha annetus kogudusele muusikatöö heaks.

Värvid muusikas

Esinevad erahuvialakooli Meero Muusik õpilased.

Sissepääs Teatri- ja Muusikamuuseumi piletiga, mille saab soetada muuseumi piletikassast. 

Kõlagu muusika!

Esinevad MUBA solistid ja ansamblid klassika ja rütmimuusika suunalt

Kontserdile sissepääs TASUTA!

 

Pillilood ja muinaslood ehk maiuspalad muusikas 

14.00 Pidu hakkab, pidu hakkab…
Klaveriõpilased Viljandist ja Tartust. Juhendaja õpetaja Marge Loik

14.15 Lainetel lenneldes
Õpetaja Leonora Palu improõpilased Pärnust

14.30 Tantsi, tanrtsi, keeruta
Õpetaja Indrek Oseleini ja Anne Rajaste omaloominguõpilased Pärnust

14.45 Metsamarjademaal
Õpetaja Ülle Sirkase flöödimängijad Viljandi muusikakoolist

15.00 Kuldne klassika
Õpetaja Imbi Puusepp ja Tapa noored pianistid

15.15 Grande Finale
Õpetaja Gunnar Mändmets ja krapsakad klarnetistid Viljandi muusikakoolist

Kontserdile sissepääs TASUTA!

Rahvusvahelise muusikapäeva ja eakate päeva kontsert

Esineb Rahvusooper Estonia Noortemeeskoor, dirigent Hirvo Surva, klaveril Andres Lemba.

Kontserdile sissepääs TASUTA!
Tasuta koha tagab eelnev registreerimine telefoninumbril 6457700 või läbi interneti SIIN.

 

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Kammerkoor Voces Tallinn kutsub rahvusvahelisel muusikapäeval koorikontserdile “Eesti Heli Loojad”.
 
Kontsert toimub 1. oktoobril kell 16.00 Kellerteatris. Esineb Kammerkoor Voces Tallinn, dirigent Kristi Jagodin.
 
Kavas Eesti armastatud heliloojate koorilooming – René Eespere, Ester Mägi, Arvo Pärt, Evelin Seppar, Veljo Tormis, Pärt Uusberg, Lembit Veevo.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Lisainfo Voces Tallinn kodulehelt

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Kogupereooper Mängime Sevilla habemeajajat

Muusika: Gioachino Rossini
Libreto: Pierre-Augustin Beaumarchais / Ott Kilusk

Osades:
Rosina – Dara Savinova
Figaro – Tamar Nugis (Rahvusooper Estonia)
Don Basilio – Pavlo Balakin
Doktor Bartolo – Ain Anger
Berta – Annaliisa Pillak
Krahv Almaviva – Mehis Tiits
Pärnu Linnaorkester
Dirigent Henri Christofer Aavik

Lavastaja: Kaili Viidas
Kunstnikud: Johannes Valdma, Kätlin Haak
Valgus: Priidu Adlas

Ajalugu mäletab, et Rossini „Sevilla habemeajaja“ esietendus kukkus läbi helilooja rivaali Giovanni Paisiello poolehoidjate valjuhäälse vilekoori tõttu. Kuid sellele vaatamata on Rossini „Sevilla habemeajaja“ ajaproovile vastu pidanud ning püsib tänaseni maailma ooperimajade repertuaaris.
Rossini vaimuka ooperi lühiversiooni toob lavale Ain Anger (Kihelkonnalt) koos sõpradega.

Piletid hinnaga 15-100€ saadaval Piletilevis

Lisainfo Eesti Kontserdi kodulehelt

Etendus toimub MTÜ Ooperiga Söbraks  ja Eesti Kontserdi koostöös.

 

Sõnast sündinud muusika

Helilooja Aleksander Lukjanov, esineb Eduard Toman, klaveril Vladimir Ignatov. 

Piletid hinnaga 9,5€ saadaval Piletilevis.

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA! 

Rahvusvahelise muusikapäeva kontsert

Esinevad Augusta Jusionyte (viiul/ Leedu), Arvo Leibur (viiul), Olev Ainomäe (oboe), Vytautas Kiminius (birbine, dirigent/ Leedu), Aare Tammesalu (tšello), Kammerorkester ME105

Kava:
Georg Friedrich Händel – Concerto grosso C-duur “Alexander´s Feast” HWV 318
Alessandro Marcello – Kontsert obole ja orkestrile d-moll S D935  
Antonio Vivaldi – Kontsert viiulile, tšellole ja orkestrie B-duur RV 547
Johann Sebastian Bach – Kontsert oboele ja viiulile d-moll BWV 1060R

Piletid hinnaga 12-36€ saavadl Piletikeskuses. Lisainfo Lossimuuska kodulehelt.

Suur muusikamäng. Rahvusvahelise muusikapäeva tähistamine, muusikapreemiate üleandmine ning muusikapäeva pidu

Rahvusvahelise muusikapäeva suursündmusel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis esitatakse kauneid teoseid ning jagatakse välja iga-aastased kauaoodatud Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemiad. Muusikapäeva tähistame seekord erilise muusikamänguga, kus lõbusas viktoriinis saavad Margus Saare juhtimisel kokku armastatud Eesti muusikud üle kogu ilma. Laval on Ain Anger, Mihkel Poll, Reigo Ahven, Ando Kiviberg, Hirvo Surva, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia keelpilliorkester ja segakoor ning saalis neid toetavad kolleegid. Lavastaja Veiko Tubin.
Muusikamängule järgneb suur muusikute pidu. 

Eksklusiivsed ja limiteeritud koguses piletid hinnaga 75€ saadaval Fientas

 

 

Esinevad Eesti Vene Filharmooniaühingu solistid.

Kontserdile sissepääs TASUTA!