Perekond Neivelti toetus kindlustab Eesti Muusikanõukogu iga-aastase interpretatsioonipreemia väljaandmise

In Muusikapäev by adminLeave a Comment

Indrek ja Maarja Neivelt sõlmisid Eesti Muusikanõukoguga lepingu, mis tagab perekond Neiveltilt rahalise toetuse Eesti Muusikanõukogule summas 5000 eurot interpretatsioonipreemia väljaandmiseks.

Tunnustamaks muusikuid või institutsioone panuse eest valdkonna arengusse, annab Eesti Muusikanõukogu 1. oktoobril, rahvusvahelisel muusikapäeval välja muusikapreemiaid. 

Sihipärase ja tulemusliku tegevuse eest interpretatsioonikunsti väärtustamisel tunnustab EMN interpreeti või kollektiivi interpretatsioonipreemiaga, millega kaasneb rahaline auhind. Interpretatsioonipreemia laureaatide seas on näiteks Paavo Järvi, Tallinna Kammerorkester, Arvo Leibur, Irina Zahharenkova, Lembit Saarsalu, Vello Pähn, Neeme Järvi ja teised.

Kuigi rahalised toetused kultuurielu toimimiseks on tavapärased, on annetuse tähendusrikkust Eesti Muusikanõukogu presidendi Ivari Ilja sõnul raske üle hinnata: „Avalik tähelepanu ja tunnustus on oivaline võimalus tõsta esile pingutusi ja pühendumist, mida loometöösse pidevalt panustatakse. Rahaline toetus annab kindluse astuda heast sõnast sammu edasi ning toetada muusikute tegevust viisil, mis neid praktiliselt aitab.”

“Rõõm on tõdeda, et toetus süvakultuuri valdkonda pärineb just erasektorist. See osutab vaimsetele väärtushinnangutele ning elutervele kultuuritasemele ühiskonnas,“ lisab ta.

Leping allkirjastati 2018. aastal kolmeks aastaks, mis tagab preemia väljaandmise perekond Neivelti toetusel aastani 2020. 

Leave a Comment