“Minu muusikapäev” annab muusikapäeva tähistamiseks vabad käed

In Muusikapäev by admin

Tähista rahvusvahelist muusikapäeva 1. oktoobril, pühendades aega muusikale. Anna kontsert, võta kätte instrument, vestle muusikast või hoopis kuula oma lemmiklugu. Ja jaga rõõmu ka teistega – olgu muusikapäev üks suur muusikaline pidupäev! 


Mida see siis tähendab?

Meid igapäevaselt ümbritsevate helide sekka pole raske sihitult eksida. Niisama lihtne on neid võtta enesestmõistetavalt, märkamata rikkust, mida kõlade maailmal tegelikult on pakkuda. 1. oktoober on rahvusvaheline muusikapäev. Ellu kutsutud selleks, et märgata, kuulata ja väärtustada. Muusika roll me igapäevaelus on märkimisväärne. Kas oled seda tähele pannud? 

Kutsume sind üles tähistama muusikapäeva 1. oktoobril. Just sel moel, nagu sina soovid seda teha. Võta kätte instrument, musitseeri sõprade ringis, uudista võõrast muusikastiili või vastupidi, pane mängima oma armastatuim pala – lihtsalt võta hetk, mängi muusikat ja kuula! Kohe päriselt kuula. Muusikapäev on võimas muusika pidu. 

Anna märku, et muusikapäev on ka sinu muusikapäev #kuula #muusikapäev

Oleks veelgi toredam, kui annad oma tähistamisest teada. Ootame ka teie üritusi toimuma – olgu selleks mis iganes muusikaline tegevus: vestlusõhtu, ühiskuulamine, kontsert elutoas oma perele või hoopis avalik etteaste kohalikus kultuurimajas. Märgime teie ürituse Muusikapäeva koduleheküljele “Minu muusikapäeva” lõiku. Palume üles märkida kontserdi toimumiskoht, kellaaeg ja esinejad, samuti kas üritus on avalik või vaid suletud ringile ning saata info aadressile kaasa@muusikapaev.ee.

Mida otsustad ka ette võtta, et teha muusikapäevast oma muusikapäev – anna märku! Jaga pilte või videosid sotsiaalmeedias, kasutades teemaviiteid #kuula ja #muusikapäev. Oma pildid ja klipid võid teele panna ka aadressile kaasa@muusikapaev.ee. Näitame, kui palju on meie seas muusikaarmastajaid! 

PS! Rõhutame ja paneme südamele, et avalikud üritused saavad toimuda ainult kõikide turvalisust silmas pidades. Kuigi me ei tea, mida tulevik toob, teame, et muusikapäev tuleb ja rõõm muusikast jääb meile ikka. 

Muusikapäeval 1. oktoobril leiab aset ka traditsiooniline üle-eestiline tasuta kontsertide programm Eesti Muusikanõukogult ning Muusikapreemiate tseremoonia. Tänavune kontserdiprogramm avalikustub 31. augustil. Tegemist on maailmas ainulaadse laiaulatusliku hea tahte projektiga, milles kontserdipaigad ja esinejad osalevad vabatahtlikkuse alusel ning kõik sündmused on publikule tasuta.