Kuhu Muusikapäeval minna?

Muusikapäev Harjumaal

Tutvu programmiga Harjumaal ja tule saa osa suurepärasest muusikast 1. oktoobril!
Kõik alljärgnevad sündmused toimuvad 1. oktoobril 2023.

Nooruse vägi

Esinevad Viimsi Muusikakooli noored õpilased

Kontserdile sissepääs TASUTA!

Laulu ja pillimängu rõõm!

Esinevad Tabasalu Muusika- ja Kunstikooli ettevalmistusorkester, Tabasalu Teelahkme Lasteaia lapsed ja Vääna-Jõesuu lasteaia lapsed

Kontserdile sissepääs TASUTA

Sammud muusikasse

Esinevad Kehra Kunstidekooli õpilased

Kontserdile sissepääs TASUTA

Esinevad Maire Eliste Muusikakooli lapsed

Kontserdile sissepääs TASUTA

Kaugeil teil Sa kallis meil

Esinevad Rocca al Mare Segakoor ja Korporatsioon Rotalia meeskoor

Meie kiindumus kuulub kodumaisele muusikale. Kavas on eesti heliloojate muusikat nii IX, X kui XI sajandist. Rocca al Mare Segakoor tuli kokku 2016. aasta sügisel ning koondab endas Rocca al Mare Kooli õpetajaid, lapsevanemaid, vilistlasi ja sõpru.
Korporatsioon Rotalia meeskoor taasasutati aastal 2015 ning tegutseb paralleelselt nii Tallinnas kui Tartus.

Kontserdile sissepääs TASUTA

Armastuse kaja

Esineb sopran Maria Veretenina

Lauljanna saadab ennast mängides vanal Eesti pillil nimega Kannel. Esitusele tulevad Eesti, Inglise, Vene ja Itaalia rahvalaulud kaasaegses töötluses.
Eestis sündinud sopran Maria Veretenina debüteeris solistina Soome Rahvusooperis Helsingis aastal 2011. Maria on on esinenud ooperi-, oratooriumi- ja kammerlauljana paljudes maades: Rootsis, Soomes, Venemaal, Itaalias, Hispaanias, Ausrtias, Ungaris, Saksamaal ja Suurbritaanias. Maria on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiat laulmise erialal (õpetajaks dots. Nadja Kurem ja prof. Jaakko Ryhänen), jätkas õpinguid EMTA magistrantuuris prof. Jaakko Ryhäneni juures ja seejärel täiendas end Santa Cecilia akadeemias Roomas, Itaalia (Prof. Rebecca Berg).

Kontserdile sissepääs TASUTA
Lisainfo Facebookis.

Marie-Helen Aavakivi (viiul), Anneli Tohver (klaver) 

Kavas: I. Stravinski, J. Sibelius, H. Otsa, V. Sylvestrov jt.

Marie-Helen Aavakivi on omandanud viiuli eriala magistrikraadi cum laude prof A. Fischeri juhendamisel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja kaitsnud 2019 doktorikraadi (PhD), töötades samas õppejõuna. Ta on astunud üles solisti ja kammermuusikuna paljudel kontsertidel kodu- ja välismaal, osalenud Pekingi ja Rio de Janeiro suveolümpiamängude kultuuriprogrammides, Shanghai EXPO Euroopa päeva üritustel jm. 2020. aastal nägi päevavalgust M.-H. Aavakivi ja pianist R. Taali koostöös CD “Duo”. Tema sulest ilmuvad artiklid ajakirjades Teater.Muusika.Kino ja Muusika. Marie-Helen kuulus aastatel 2006-2011 Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, esinedes sh ll viiuli kontsertmeistrina Londoni Royal Albert Hallis festivalil BBC Proms, Amsterdami Concertgebouw’s jm. Ta on töötanud Tallinna Kammerorkestris, 2. kontsertmeistrina RO Estonia sümfooniaorkestris ja mänginud aastast 2012 kammerorkestris Kremerata Baltica. Aavakivi on Eesti Interpreetide Liidu liige ja Eesti Rahvuskultuuri fondi stipendiaat 2016.

Anneli Tohver on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe klaveri erialal prof Ivari Ilja juhendamisel, kaitsnud 2021 doktorikraadi kammeransambli erialal prof Marje Lohuaru juures, samuti võtnud osa paljude nimekate pianistide meistriklassidest. Aastatel 1997-2014 töötas ta Rahvusooper Estonias balleti kontsertmeistri ja orkestrandina, lisaks on ta teinud koostööd Pärnu Linnaorkestri, Birgitta festivali orkestri ja Krefeld-Mönchengladbachi teatriorkestriga. 2000. aastast töötab Tohver Nõmme muusikakoolis klaveriõpetajana ja 2019. aastast ka kontsertmeistrina EMTA-s. Ta on mänginud paljudes kammerkoosseisudes ning tema olulisemateks lavapartneriteks on olnud flötistid Jonathan Henderson ja Mizuki Shindo. 2018. aasta kevadest on Tohver pianistina kaasa teinud “Opera Veto” projektides. Lisaks on ta osalenud kammerooperite ja muusikalide ettekandel Narva Ooperipäevadel.

Kontserdile sissepääs TASUTA

Lisainfo Viimsi Huvikeskuse kodulehelt ja Facebookist.

Jaan Pehk ja Märt Avandi “Laule ja muinasjutte” 

Jaan ja Märt pole tükk aega koos kontserte andnud. Nad tahavad seda viga parandada, tulles publiku ette uhiuue kavaga, mis keskendub seekord muinasjuttudele. Jaani laulud ja luuletused on kõigile teada ja tuntud. Aga Jaani kirjutatud muinasjutud mitte nii väga…
Ka see viga tuleb parandada, sest need on lihtsalt suurepärased ja Märt loeb valiku neist talle omase andekusega kontserdil ette. Ka laulud, mis kõlavad, on moel või teisel seotud muinasjuttudega. Kontsert saab olema maitsekas ja vaimukas, nii et võite tulla küll. 
 
Piletid hinnaga 25€ saadaval Fientas

Esineb Politsei-ja Piirivalveameti segakoor aKord, dirigent Mirell Jakobson. 

Sündmus on vaid Pihlakodu elanikele ja personalile.